SEO Eğitiminde İndirim Fırsatını Kaçırmayın!

SEO Danışmanı

SEO danışmanlığı, web sitenize ve size özel bir SEO danışmanını birim/maliyet ile kiralayarak sizin için SEO çalışmalarını planlama ve yürütmesini sağlamanızdır.

SEO Danışmanı Kimdir?

Herhangi bir türden bir “danışman” belirli bir konuda uzmandır ve bu konuda ihtiyaç duyan bireyler veya şirketler tarafından tavsiye vermek için para alırlar. SEO danışmanı da aynı şekilde, SEO çalışmalarını yürüten bu konuda uzman kişilere denir.

Arama motoru optimizasyonu konusunda uzmandırlar ve işletmeler ve site sahipleri, web siteleri için daha yüksek sıralamalar, daha hedefli trafik ve nihayetinde daha fazla kar elde etme konusunda tavsiyelerde bulunmaları için ödeme yaparlar.

SEO Danışmanı Ne Yapar?

En azından, profesyonel bir SEO danışmanı veya danışmanlık firması temelde aşağıdaki alanlarda çok fazla deneyime ve uzmanlığa sahip olmalıdır:

On- Page SEO 

Genelde SEO çalışmalarının içerikten ibaret olduğu ya da site dışı çalışmalardan ibaret olduğu konusunda yanlış bir kanıksama var. SEO çalışmalarının temelini on-page yani site içi SEO çalışmaları oluşturur. On-page SEO çalışmaları iyi yapılmazsa bozuk bir temel üzerine bina inşa edililiyormuş gibi olur.

SEO danışmanınızın size yardımcı olması gereken sayfa içi faktörlerden bazıları şunlardır:

Meta Title: Bir başlık etiketini doğru belirlemek düşündüğünüzden çok daha zordur. Ve düzgün optimize edilmiş bir başlık etiketi SEO için harikalar yaratabilir.

Meta Description: Başlıkta olduğu gibi hemen hemen aynı şey söylenebilir. Arama motoru optimizasyonu için çok önemlidir, ancak profesyonel biri doğru bir şekilde düzenleyebilir.

Kaliteli İçerik: İçerik bir web sitesinin en önemli taşlarından biridir. Aramalarda sıralama sağlamak ve yüksek trafik için kaliteli bir içerik planlamasına ihtiyacınız var.

Site Hızı: İnternetteki her şey daha hızlı hale geldikçe SEO’nun önemi artıyor. İnsanlar sabırsızdır, bu nedenle sitenizin en iyi sonuçları almak için çok hızlı bir şekilde yüklenmesi gerekir.

Genellikle on-page SEO çalışmalarının temelini oluşturan 4 maddedir. Bununla birlikte yapısal veri işaretleyicisi, başlıklar, kelime yoğunluğu gibi birçok çalışma vardır.

Off-Page SEO 

Off Page yani site dışı SEO çalışmaları da güzel bir SEO temeli oturduktan sonra oldukça büyük katkılar sağlar.

Backlinkler: Backlink almak SEO çalışmalarında en zor ve meşakkatli işlerden biridir. Yanlış alınan backlinklerin sitenize zarar verme ihtimali var. Bu yüzden backlink alırken mutlaka uzman birinden destek almalısınız.
Sosyal medya ve PR Çalışmaları: Evet iki madde de SEO çalışmalarının bir parçası ve destekçisidir. İçeriğiniz sosyal ağlarda yayınlanıyor mu? Sektörünüzdeki güvenilir ve saygın kişiler tarafından paylaşılıyor mu? Bunlar SEO’ya ve marka bilinirliğine katkı sunar.

Ayrıca SEO danışmanı site içerisinde ve dışarısında yaptığı optimizasyonlardan başka şunları da yapar:

Google algoritma güncelleme ve sektörel gelişmeleri takip eder.
Anahtar kelime araştırma ve analizini yapar.
Rakiplerinizi yakından takip eder ve rakip analizi yapar.
Düzenli olarak SEO denetimleri yapar.
Sektör analizi yapar.

Neden Bir SEO Danışmanı ile Çalışmalıyım?

SEO çalışması konusunda genelde yanlış bir algı vardır. Backlink alırsam, içerik paylaşırsam yükselirim gibi. SEO bunlardan ibaret değil, SEO çalışmalarının düzenli olarak yapılması ve uzman bir kişi tarafından yapılması gerekir.

Doğru bir SEO danışmanlığı hizmeti size şunları sağlar:
Uygulanabilir ve sektörünüze en uygun SEO stratejisi geliştirir.
Sitenizin Google ve diğer arama motorlarındaki sonuçlarını iyileştirir.
İnternetteki görünüşünüzü iyileştirir ve kullanıcı dostu bir web sitesi olmanızı sağlar.
Dönüşüm odaklı müşteriler çekmenize yardımcı olur.
Hedef kitleniz ve marka bilinirliğiniz büyür.

SEO Danışmanlık Ücreti Nasıl Belirlenir?

SEO danışmanlık ücreti aşağıdaki etkenlere göre belirlenir:

  • talep ettiğiniz hizmet
  • sektör
  • anahtar kelime zorluğu

SEO Çalışmalarını Nasıl Takip Edeceğim?

Her ay hazırlanan SEO raporu ile aylık neler yapıldığı ve hangi konumda olduğunuz konusunda sürekli takip edebilirsiniz.

Ücretsiz SEO Analizli Fiyat Teklifi Al

[wpforms id=”10732″]