SEO Eğitiminde İndirim Fırsatını Kaçırmayın!

SEO Hizmeti

Yaşanan teknolojik gelişmeler ve internetin cebimize kadar girmesiyle birlikte ihtiyaçlar dijital ortamlardan çok kısa bir şekilde karşılanabiliyor. Geleneksel pazarlamanın aksine dijital pazarlama, hız ve maliyet olarak bakıldığında kullanıcı beklentisini en iyi şekilde karşılamaktadır. Geleneksel pazarlamanın yerini bırakmaya başladığı dijital pazarlama (digital marketing), pazarlama faaliyetlerinin online ortamlarda dijital cihazlar üzerinden yapılmasını ifade etmekte olup en önemli kanalı ise SEO’dur. 

Dijital pazarlamada hedef kitleyi çekmek adına gerçekleştirilen çalışmaların verildiği SEO Hizmeti ile web sitelerinin görünürlüğü artırılarak çok daha kısa sürelerde çok daha geniş kitlelere ulaşmak mümkün hale gelir. Geleneksel pazarlamada vitrininize bakan müşteri sayısı sınırlıyken, geleneksel pazarlamada bu sayıyı katlayabilir, marka imajınızı güçlendirerek satış potansiyelinizi ciddi şekilde artırabilirsiniz. Tüm bu artışın sağlanması amacıyla verilen SEO Hizmeti ve SEO Danışmanlığı, markalaşma yolunda önemli etkiler sunacaktır. 

SEO Hizmeti Nedir?

Web sitelerinin Google başta olmak üzere arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmaya yönelik gerçekleştirilen profesyonel hizmetler, SEO hizmeti olarak tanımlanabilir. Artık seo nedir? sorusunun cevabı, dijital dünyada yer alan ve web sitesini geliştirmeyi hedefleyen her kullanıcı tarafından bilinmektedir. Genel tanımıyla arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilen SEO, web sitesinin arama motorlarındaki görünürlüğünü artıracak her türlü çalışma ve optimizasyonu ifade eder. Seo hizmet kapsamında tüm bu çalışmalar yer almakta olup hizmetler, profesyonel seo ajansları tarafından verilmektedir.

Site içi SEO ve Site Dışı SEO başta olmak üzere web sitesini geliştirecek ve arama motoru uyumluluğunu artıracak seo çalışması kapsamında web sitenize organik trafik çekilir. Doğal yöntemler ile organik trafiği artırmak adına yapılan çalışmalar, seo hizmeti ve seo danışmanlığı ile verilmektedir. Bu kapsamda SEO hizmeti nedir? SEO nasıl yapılır? vb. birçok soruya cevap bulabilmek için bizimle iletişime geçebilir, detaylara ulaşabilirsiniz.

SEO Ajansı Ne İş Yapar?

Arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilen SEO, firmanızın marka bilinirliğini doğrudan etkileyen çalışmalardır. Çok yönlü seo çalışmaları kapsayan seo hizmetleri, seo danışmanı ve SEO ajansları tarafından verilmektedir. Peki bu alanda yürütülen çalışmalar doğrultusunda profesyonel seo ajansı ne iş yapar?;

 • Çeşitli seo araçları kullanılarak web sitelerinin hataları ve eksiklerini tespit eder.
 • Karşılaşılan hatalar ve eksiklerin çözümlerine ve web sitesi sağlığını iyileştirmeye yönelik stratejik bir plan hazırlar.
 • Sektör ve rakip analizleri gerçekleştirir.
 • Yapılan analizler doğrultusunda sektörde öne geçmeyi sağlayacak anahtar kelime çalışmaları yapılır.
 • Site içi ve site dışı seo çalışmalarını, web sitesinin ihtiyaçları ve sektöre göre gerçekleştirerek müşteriye özel bir çalışma yürütür.
 • Doğru backlink çalışmaları ile marka bilinirliğini artırmayı amaçlar.
 • Site içeriklerini, kurgusunu belirler.
 • Teknik seo kısmında düzenli çalışmalar yürütür. Web sitesinin kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmasını sağlar.
 • E-ticaret ya da kurumsal web sitelerinin büyümesine ve dolayısıyla daha fazla kazanç elde edebilmesine yardımcı olur.

Neden SEO Hizmeti Almalısınız?

SEO’nun en temel amacı, web sitelerinin arama motorlarında belli anahtar kelimeler üzerinden sıralama almasını sağlamaktır. Çeşitli optimizasyonlarla site sağlığı iyileştirilen ve seo uyumu artan web siteleri, her geçen gün artan görünürlüğü ile daha fazla trafik çekmeye başlar. Elbette burada amaç, rakamsal artışın yanı sıra nitelikli ziyaretçi çekmektir. Tüm bu süreçte profesyonel bir seo danışmanı ile çalışarak aklınızdaki soru işaretlerine yanıt bulabilir, hedef kitlenize daha etkili şekilde ulaşabilirsiniz. 

Kişisel web siteleriniz, e-ticaret ya da kurumsal web siteniz için seo eğitimi alarak kendi web sitenizi kendiniz geliştirmeyi hedefleyebilir, ya da bu alanda uzman SEO danışmanı ile çalışarak süreci daha etkili şekilde yönetebilirsiniz. Profesyonel bir seo hizmeti almak, çok yönlü bir gelişme göstererek trafiğinizi her geçen gün kalıcı olarak artırabilmenizi garanti eder. Web sitenizin sektörün önde gelen markaları ile rekabet edecek hatta onları geride bırakacak güce sahip olabilmesi için seo çalışmalarının uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. 

SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

SEO hizmeti kapsamında sunulan ve seo çalışması fiyatları içerisinde bulunan çalışmaları, iç seo ve dış seo olarak ele almak mümkün. Bunlarla birlikte teknik çalışmaların da yürütüldüğü seo hizmet sürecinde web sitesi, her anlamda iyileştirilerek seo uyumlu olarak hazırlanır. Buna ek olarak aylık raporlama ve toplantılar ile süreç daima kontrol altında tutulur ve müşteri bilgilendirilir. Detaylı şekilde ele almak gerekirse SEO Hizmeti kapsamında aşağıdaki çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Site İçi SEO (On-Page)

Web sitesinin içerisinde yapılan tüm optimizasyonları ifade eden Site İçi SEO, anahtar kelime ve rakip analizi başta olmak üzere birçok işlemi kapsamaktadır. On-Page seo işlemlerinde arama motorlarının web sitesini tanıması ve anlamlandırılması hedeflenmektedir. Bununla birlikte yapılan optimizasyon ve çalışmalar;

 • Anahtar Kelime Analizi
 • Heading Etiketleri
 • Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (UX)
 • Mobil uyumluluk
 • URL Yapısı
 • Görsel Optimizasyon ve Alt Etiketler
 • İçerik Optimizasyonu 

Site Dışı SEO (Off-Page)

Web sitesi dışındaki çalışmaları kapsayan site dışı seo, off page seo olarak da ifade edilmektedir. Web sitesi tanıtımı ve otorite puanı için önemli olan bu çalışmalarda marka bilinirliği güçlü şekilde artırılır. Backlink ve sosyal medya çalışmalarının öncelikli olduğu site dışı seoda daha yüksek organik trafik hedeflenmektedir. Bu kapsamda yararlanılan backlink çalışmaları ile yoğun trafiğe sahip, alanınızla ilgili web sitelerine bağlantı verilerek güçlü referanslar oluşturulur. Dolayısıyla web sitesinin google arama motoru gözünde kalite ve değeri artırılır. 

Teknik SEO

Sayfa açılma hızı başta olmak üzere site haritalarının düzgün çalışması, yeni bir konuma yönlendirilmesi gereken sayfalar için 301 kullanmak gibi birçok detay, Teknik SEO kapsamında ele alınabilir. Sitenin mevcut durumu incelenerek yapılan analizler sonucu gerekli iyileştirme ve yönlendirmeler, teknik seo çalışmaları ile gerçekleştirilmektedir. 

Neden Sizden SEO Hizmeti Almalıyım?

Bilinçsiz yapılan seo çalışmaları, web sitenizin ciddi sorunlarla karşılaşmasına sebep olabilir. Bu sebeple uygun seo fiyatları dışında öncelikli kriter daima, profesyonel bir seo ajansı ve seo danışmanı ile çalışmak olmalıdır. Bu kapsamda doğru bir seo ajansı seçimi için bazı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Yıllardır seo çalışmalarında önemli işlere imza atmış olan SEO Uzmanı Yunus Korkmaz, seo hizmetlerinde müşteri beklentisini daima ön plana alarak seo uyumlu web siteleri hazırlamaktadır. 

Müşteri odaklı çalışmaların yanı sıra analiz ve çeşitli seo araçları ile süreç, düzenli olarak analiz edilirken, analiz sonuçları doğrultusunda yürütülen stratejiler revize edilir. Elde edilen sonuçlar ve yürütülen çalışmalar, aylık raporlar ile müşteriye sunulur. Kurumsal SEO ve E-ticaret SEO’da, sektöre ve rekabete yönelik yapılan çalışmalar ile yüksek sıralamalar hedeflenir. 

Farklı ihtiyaçlara yönelik oluşturulan SEO paketleri ile firmanız için en etkili hizmeti alırken aynı zamanda geniş SEO hizmeti fiyat aralıkları ile bütçenize uygun bir çalışmadan yararlanabilirsiniz. Bu kapsamda aylık seo fiyatları ve profesyonel seo hizmeti hakkında detaylar için iletişim formunu doldurabilir, bizimle iletişime geçebilir, marka imajınızı güçlendirmek için bir adım atabilirsiniz. 

SEO çalışmaları yalnızca belirli kelimelerde yükselmek anlamına gelmez, uzun bir süreç gerektirir. Kelimelerde yükselmenin yanında kullanıcıya faydalı içerik sunmak ve en doğru şekilde sunmak en temel çalışma prensiplerimden biridir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • SEO Hizmetlerinde 1. Sayfa Garantisi Verilir Mi?

Birçok aşamanın söz konusu olduğu seo hizmetlerinde tüm aşamaların profesyonel şekilde gerçekleştiriliyor olması, Google tarafında önemli bir ivme yakalanmasını da beraberinde getirecektir. Ancak yapılan aksiyonların Google tarafından değerlendirildiği unutulmamalıdır. Bu kapsamda her geçen gün daha iyi sonuçlar garanti edilirken 1. sıra ve 1. sayfa garantisi vermenin sağlıklı olmadığını ifade etmeliyiz.

 • SEO Hizmet Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

SEO hizmet fiyatları birçok kritere bağlı olarak değişiklik gösterdiğinden ortalama bir rakam vermek doğru olmayacaktır. Bununla birlikte seo hizmet fiyatlarını belirleyen unsurlar arasında müşterinin ihtiyaç duyduğu uygulamalar, web sitesinin genel durumu, hedeflenen konum, sektördeki rekabet ve izlenecek yollar sayılabilir. Bunun dışında fiyatlandırma modelleri de seo fiyatlarını etkileyen bir diğer kriterdir.

 • SEO Aksiyonlarını Aylık Olarak Raporluyor Musunuz?

Profesyonel seo hizmetlerimiz kapsamında, gerçekleştirilen aksiyonlarla birlikte organik trafikte elde edilen gelişmeler ve olası ilerleyiş, aylık raporlar ile sunulmakta olup şeffaf bir hizmet anlayışı ile yardımcı olunmaktadır. 

 • Organik Trafik Ne Anlama Gelmektedir?

SEO’nun en temel amacı arama motorlarından organik trafik çekmek olup, organik trafik; arama motorlarından doğal olarak elde edilen trafik olarak tanımlanabilir. Marka bilinirliği ve güvenilirliğini artırması noktasında organik trafik son derece önemlidir.

 • SEO Hizmetlerinde Kullanılan SEO Araçları Nelerdir?

Teknik seo başta olmak üzere site içi seo ve site dışı seo çalışmalarını yürütürken birçok profesyonel seo aracından yararlanıyoruz. Bu kapsamda Screaming Frog, Ahrefs ve Semrush gibi seo hizmetlerinde kullandığımız seo araçlarından bazılarıdır.

 • SEO Hizmetlerinde Sonuçlar Ne Zaman Alınmaya Başlar?

Seo çalışmaları ile birlikte yapılan aksiyonların sonuçlara yansımaya başlaması, başta sektördeki rekabet olmak üzere birçok kritere bağlı olarak değişiri. Ancak genel olarak profesyonel ve etkili şekilde yürütülen seo çalışmaları ile birlikte sonuçların analizlere yansıması ve çalışmaların etkilerini görmeye başlamak, 3-4 aylık bir periyot içerisinde mümkündür.

Hangi Firmalarla Çalıştım?

Rayzer Digital SEO ajansımda hizmet verdiğimiz/vermeye devam ettiğimiz bazı markalar;  Engince, Tuba Butik, Moda Ala, Okto Store, Teknevia, Ribbon Flowers, Emy İşitme, Oto Süper Market, Tırnak Butik ve BTAkademi

Ücretsiz SEO Analizli Fiyat Teklifi Al