SEO Hizmeti Nedir?

SEO hizmeti nedir tanımlamasından önce, SEO kavramının ne olduğuna bakalım. SEO, İngilizce Search Engine Optimization’ın kısaltmasıdır. Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.

Dijital pazarlama alanının en önemli ayaklarından birini SEO oluşturur. SEO sayesinde sitenizi arama sonuçlarında, online yapılan aramalarda doğru kullanıcının karşısına çıkmasını sağlar.

SEO hizmeti ise, bir web sitesinin ürün ve hizmetlerini projeler kapsamında arama motorlarındaki sorgularda daha üst sıralarda yer alması ve kullanıcılara gösterilmesi amacıyla yapılan optimizasyon çalışmalarına verilen isimdir. SEO danışmanlığı olarak da karşınıza çıkabilir.

Neden Sizden SEO Hizmeti Almalıyım?

5 Yıllık SEO deneyimlerin sürecimde Türkiye’de kendi alanında ünlü markalarına hizmet verirken edindiğim bilgi ve deneyimler ile markanızda hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olabilirim.

SEO hizmeti verdiğim marka veya şirketlere en yararlı olacak içeriği sunmayı hedefliyorum. Teknik anlamda web sitenizi hem hız hem de UX açısından kullanıcıya en doğru şekilde ulaşmayı hedefliyorum.

SEO çalışmaları yalnızca belirli kelimelerde yükselmek anlamına gelmez, uzun bir süreç gerektirir. Kelimelerde yükselmenin yanında kullanıcıya faydalı içerik sunmak ve en doğru şekilde sunmak en temel çalışma prensiplerimden biridir. Bunun için Google Algoritma güncellemelerini ve Google’ı hatta diğer arama motorlarınının geliştirmelerini yakından takip ediyorum.

SEO Hizmetimde Sizler İçin Neler Yapıyorum?

SEO hizmeti verirken temel olarak takip ettiğim ve analiz ettiğim noktalar şunlardır.

  • Anahtar kelime analizi
  • Rakip analizi
  • Site analizi
  • Site içi SEO
  • Site dışı SEO
  • Raporlama
  • Kullanıcı deneyimi analizi

Doğru optimizasyonu yapabilmek için arama motoru güncellemelerini, yabancı kaynakları yakından takip ediyorum. Ayrıca temel içerik ve teknik optimizasyonların yanı sıra aylık raporlama ve her daim destek sunuyorum.

Anahtar Kelime Analizi

Kelime analizi, bir web sitesine dönüşüm sağlayacak kelimelerin araştırılması, analiz edilmesi ve belirlenmesi sürecidir.

Anahtar kelime analizi, SEO’nun en önemli parçalarından biridir. Başlangıçta doğru hedef kitleye ürün ve hizmetlerimizi sunabilmek için anahtar kelime analizinin iyi yapılması gerekir. Anahtar kelime analizi ücretsiz Google üzerinden ve ücretli kelime araçları ile yapıyoruz. SEMrush, Ahrefs, Google Keyword Planner, Kwfinder gibi ücretli SEO araçları başlıcalarındandır.

Rakip Analizi

Rakip analizi, sektördeki rakiplerinizin SEO konusunda neler yaptığını hangi kelimeleri takip edip nerede olduğunu incelemektir. Hem site içi SEO hem de site dışı SEO çalışmaları takip edilir.

Rakiplerin trafiklerini, backlinklerini ve en iyi sayfalarına dair yorumlamalar yapabilmek için Ahrefs, Screamingfrog, Smilarweb ve Ranksignals gibi SEO araçlarını kullanıyorum.

Site SEO Analizi

Site analizi, genel anlamda site içerisinde görülen eksiklikleri veya hataları düzenlemek için çeşitli periyodlarla yapılan çalışmadır. Bu süreçte web sitesinin title , description, heading etiketleri , mobil uyumluluk , site hızı gibi tüm metrikleri tek tek değerlendirilir. Site analizi için hem ücretli hem de ücretsiz SEO araçlarından faydalanılır.

Site İçi SEO

Site içi SEO, sitenizdeki sayfaların her birinin tek tek en ince detayına kadar optimize edilmesi ve arama motoru uyumlu hale getirilmesine denir. Site hızı, meta title, description, görseller, kullanıcıya sunuş şekli gibi birçok unsur içerir. Site içerisinde optimizasyon yapılması gereken her yere dokunur.

Site içi SEO, On-page SEO olarak da karşınıza çıkabilir. Site içi SEO web sitenizin temelini oluşturacağı için çok önemlidir. Özellikle web tasarımı ve sitenin yapılması sürecinde SEO danışmanlığı almak temeli doğru direkler üstüne oturtmak için gereklidir.

Site Dışı SEO

Site dışı SEO, kendi sitemiz dışındaki sitelerde kendi sitemize fayda sağlayacak şekilde yaptığımız SEO optimizasyonlarıdır. Sosyal medya çalışmaları ve backlinkler site dışı SEO’nun başında gelir.

Ayrıca PR çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri bile marka bilinirliğini artıracağı için bir yerde SEO’ya katkı sunar. Off-page SEO olarak da karşınıza çıkabilir.

Raporlama

Sizin için yaptığım çalışmaları sadece aylık raporlamalar ile değil ayrıca SEO süresi içerisinde sitenizin yaşadığı durumları sürekli sizlere aktarıyorum. Ayrıca hizmet kapsamına göre bu raporlama ve yapılan çalışmaları sizlerle toplantı yaparak anlatıyorum.

Kullanıcı deneyimi analizi

SEO’nun ana amacı kullanıcıyı memnun etmektir. Kullanıcı deneyimi, SEO çalışmalarımda en önem verdiğim unsurlar arasında yer almaktadır. SEO sürecinde web sitenizi özellikle rakipler ile karşılaştırma yaparak kullanıcı deneyimi alışkanlarına ters düşen durumları analiz ederek sizinle paylaşıyorum.

Hangi Firmalarla Çalıştım?

Meslek hayatım boyunca çok fazla sektörde bulunan markalar ile çalıştım. Sinpaş, ModaSena, KamilKeskin, Flyzone, ProjedeFırsat, Supra Protein, Birikimevim, Birinci Sağlık Grubu, Siser ve Destek Patent bu markalardan bazılarıdır.

Ücretsiz SEO Analizli Fiyat Teklifi Al