SEO Eğitiminde İndirim Fırsatını Kaçırmayın!

Siteye Trafik Çekmek İçin 9 Ücretsiz Yöntem

Siteye Trafik Çekmek İçin 9 Ücretsiz Yöntem

Bir internet siteniz var ve internet sitenize trafik çekmek için bazı yöntemlere araştırıyorsunuz. Trafiğinizi artması demek reklam gelirlerinin , satışlarınızın, formalarınızı artmasına etken olmaktadır. Sizin için bu yazımda web sitesine trafik çekmek konusunda ücretsiz yöntemlerden bahsedeceğim.

Ücretsiz Web Siteye Trafik Çekme Yöntemleri

1. SEO Yaparak Trafik Çekin

Her ne kadar SEO’da site dışı optimizasyon aşamasında bağlantılara ücret ödemek gerekse de, uzman olduğunuz konuyla ilgili kaliteli içerik yazarak ve site içi SEO işlemleri ile trafik çekebilirsiniz.

2. İçeriklerinizi Pinterest’te Paylaşın

Genelde trendleri takip etmek için kullanılan Pinterest aslında çoğu insanın önemsemediği bir sosyal medyadır. Web sitenizin konusunda göre Pinterest paylaşımları ile trafik çekebilirsiniz. İyi içerikler yayınlamaya ve doğru zamanda paylaşım yapmaya dikkat ediniz.

3. Mail Pazarlaması Yapın

Dünyanın en çok kullanılan mail gönderme servisi Mailchimp’i kullanarak 2.000 kişiye ücretsiz mail gönderebilirsiniz. Sitenize mail aboneliği formu ekleyerek mail toplayabilir, dikkat çekici bir başlık ve web sitenize tıklaması için kullanıcılara iyi bir neden verirseniz kullanıcılar web sitenizi mutlaka ziyaret edecektir.

4. İçeriklerinizi Facebook Gruplarında Paylaşın

Facebook gruplarında içeriğinizi paylaşmak ücretsiz trafik çekme yollarından biridir. Konunuz ile ilgili Facebook gruplarına katılarak içeriğinizi gruplarda paylaşabilirsiniz. Aynı anda 10 grupta paylaşmamaya özen gösterin yoksa Facebook algoritmasına yakalanıp ceza yiyebilirsiniz.

5. Konuk Yazarlık Yapın

Sektörünüz ile ilgili bloglar veya web sitelerinde konuk yazarlık yaparak içerik yayınlayabilirsiniz. Ayrıca bazı blog sahipleriyle içerik karşılığında link vermesini sağlayabilirsiniz.

6. Topluluk Oluşturun

Günümüzde topluluk oluşturmanın pek çok yolu var. Facebook, Telegram, Instagram, Whatsapp, Pinterest gibi sosyal medya platformlarında kendi topluluklarınızı oluşturarak trafik çekebilirsiniz.

7. Forumları Aktif Kullanın

İçeriğinizi direk konu açarak paylaşmayın. İçeriğiniz bir sorunu çözüm oluyorsa, soru soran kullanıcılara cevap verin ayrıca içeriğinizin linkini de yerleştirin.

8. Instagram Hikayelerini Kullanın

Instagram 10 bin takipçi üzeri olan sayfalarda yukarı kaydırmayı aktif etmektedir. Bu sayede blog yazılarına instagram hikayelerinde link vererek trafik elde edebilirsiniz. 10 bin takipçi toplamak bazen aylar sürecek olsa bile takipçi satın alımı kesinlikle yapmayın.

9. Youtube Kanalı Açın

Vide içeriği, blog yazılarınızdan daha ilgi çekicidir. Ayrıca bir nasıl yapılır makalesini veya liste içeriğini video formatına dönüştürmek oldukça kolaydır. Videoların açıklama kısımlarına ilgil içerik linklerini ekleyebilirsiniz.

Related Posts
3 Comments

Hocam bilgilerinizin faydasını gördükten sonra eğitiminizi satın aldım 🙂 Eğitimi bitirdikten sonra e-kitabı kılavuz olarak kullanmak için satın almayı düşünüyorum. Çok teşekkürler 🙂

Efebakan

Yunus bey Emeğinize yüreğinize sağlık çok faydalı bir konu Bir sorum olacaktı bunlar blogspot için geçerlimidir Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler

Teşekkür ederim. Evet geçerlidir

Comments are closed.