SEO Eğitiminde İndirim Fırsatını Kaçırmayın!

Yeniden Pazarlama (ReMarketing) Nedir?

Yeniden Pazarlama (ReMarketing) Nedir?

Dijital Pazarlamanın günümüzde sıklıkla duyduğumuz ReMarketing markaya vermiş olduğu etkileri çok sık konuşulur hale geldi. Yeniden Pazarlama olarak tabir edilen ReMarketing; sitenize ziyaret etmiş kullanıcıların tekrar sitenize erişmesine yardımcı olur. Web sitenize tıklayarak belli sayfaları ziyaret etmiş kullanıcılar için sitenizde eriştikleri sayfalar dikkate alınarak ziyaretçiye özel reklamlar gönderebilmenizi sağlar. Günümüzde internet kullanımın artması farklı ihtiyaç ve yenilikleri beraberinde getirmiştir. Bu çerçevede yenilikleri takip etmek ve bunu sitenin yararına kullanabilmek son derece önemli hale geldi.

Ziyaretçinin Baktığı Ürünün Reklam Olarak Önüne Çıkması Nasıl Sağlanır?

Ziyaretçinin satın alma eğilimi gösterdiği ürünü veya markayı sıklıkla reklam olarak önüne çıkmasını sağlar. Bunun mantığı şudur ki, siteye gelen kullanıcı bu ürüne baktı, tekrar ihtiyacın varsa buradan bu ürüne ulaşabilirliğini ziyaretçiye göstermektir. Günümüzde birçok sektörde bu yöntemin kullanıldığını ve sağladığı yararları görebilmek mümkündür. Kullanıcı siteye eriştiğinde farklı nedenlerden dolayı ürün ya da hizmete bakıp çıkması durumunda bu ürün ya da hizmeti satın alana kadar belirli aralıklarla kişiye özel reklamların önüne çıkması sağlanır. Bu da ticaret amaçlı kurulan web sitelerinde daha fazla ürün ve hizmetin satılmasını sağlayacak bir yeniliktir.

Google Reklamları

Günümüzde en çok tercih edilen arama motorlarından bir tanesidir. Yeniden pazarlama uygulaması ile birlikte arama sıklığınıza göre reklamlar ziyaretçinin önüne çıkarılır. Ziyaret ettiği sitenin reklamını kullanıcının görmesini sağlayacak yeniden pazarlama günümüzde sıklıkla kullanılıyor. Google reklamları yeniden pazarlamada en çok tercih edilen mecralardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Sosyal Medya

Sosyal medya kullanımı günümüzde gitgide artış göstermiştir. Pazarlamanın en çok kullanıcılara ulaştığı alan sosyal medya kullanıcılarıdır. Satış için ve reklam için dijital mağazalar kendi aralarında rekabet içerisine girerek daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. İnstagram, twiter, facebook, you tube kullanıcı sayılarının çok olduğu sosyal medya araçlarını günümüzde yeniden pazarlamada kullanılıyor. Ayrıca en sık tercih edilen pazarlama şekli olarak sosyal medyayı yeniden pazarlamadan göstermek mümkündür.

İnternet Reklamları

Sık ziyaret edilen dijital mağazalara ait birçok reklam internet reklamı olarak kullanıcıların mobil telefonlarına gösterilir. Farklı sitelerin sayfaları ziyaret edildiğinde alışveriş yapmadan çıkılması halinde o sitenin ziyaret edilen sayfalarında ki ürünler kullanıcının önüne internet reklamı olarak gelmesidir.

Remarketing Yani Yeniden Pazarlama Hangi Sektörlerde Kullanılabilir?

Ürün ve hizmet satışını direk olarak etkileyen yeniden pazarlama yöntemi ile satışlarınızı artırabilirsiniz. Günümüzde birçok sektör ve alanda tercih edilen bu yöntem birçok avantajı da beraberinde getirmiştir. Özellikle online ürün ve hizmet satışı yapan birçok sektörde Yeniden Pazarlama tercih edilerek kullanılabilir.

Elektronik ürün satışı yapan web sitelerinde ziyaretçilerin ihtiyacı olan ürünlere bakarak satın almaması durumunda bir süre ürünler o kullanıcının önüne reklam olarak getirilir. Bu da ürün satın alınmadı ise ve ihtiyaç devam ediyorsa ürünün o siteden ziyaretçinin alması sağlanır.

Giyim satışı yapan online web siteleri üzerinden birçok kullanıcı üye olarak çeşitli kıyafetleri inceler ve satın alma işlemini tamamlar. Kullanıcı siteye girdiğinde incelemiş olduğu kadın, erkek ya da çocuk giyimde ki ürünlerin fiyat, model ya da çeşitli nedenlerden dolayı satın almama durumunda yeniden pazarlama yöntemi ile ürünün satın alması hedeflenir.

Gıda sektöründe de tercih edilen yeniden pazarlama yöntemi birçok gıdaya bakıp alışverişini tamamlayan müşteriler için bir reklam aracı olarak tercih edilir. Bu çerçevede siteye girdiğinde meyve, içecek, et ürünleri ve süt ürünleri gibi birçok gıdayı internet üzerinden almadan çıkması, sonrası yeniden pazarlama yöntemi ile baktığı ürünleri satın almasını sağlayabilirsiniz.

Related Posts